CESTA BIČŮ

V polovině listopadu mi docházely zásoby dostihový bičů, zákazníci si přáli biče se jménem, což jsou nejlepší impulzy k tomu, kdy udělat novou objednávku. Naivně jsem si myslela, že mi přijdou do Vánoc. Někdy to bohužel není tak, jak si člověk naplánuje.

– Udělala jsem objednávku
– Když jsem v průběhu dalších 3 dní nedostala žádnou odpověď, kontaktovala jsem anglickou firmu Old Mill Saddlery znovu.
– Nastalo období, kdy jsem posílala na různé adresy firmy spoustu mailů, dotazů a dostala občas VELMI zmatenou odpověď.
– Po dalších 3 týdnech jsem přestala věřit, že jsem schopna to vyřešit sama a požádala o pomoc anglicky mluvícího přítele.“ Funguje ta firma alespoň nějakým způsobem?“ Pochybovala jsem.

Konečně se věci začaly trochu hýbat, biče nám vyrobily, fakturu jsem proplatila. Bylo 22. 12. Do vánoc tedy nemohly dojít:
„ Snad biče odejdou ještě v roce 2020. Od nového roku vystupuje Anglie z Evropské unie.“ Zůstalo jen u přání. Nová mutace viru zastavila jakýkoli pohyb z, nebo do Anglie.

Po Novém roce bylo pro anglickou firmu složitější najít dopravce, který doveze balíček do Evropy. A pro české úřady bylo velmi složité proclít zboží z Anglie.

Po 3 měsících konečně balíček dorazil. Sice poškozený, omlácený. Naštěstí nic nechybělo. Snad jen jedno písmeno ve jméně vyšitém na biči. Že by se ztratilo tou strastiplnou cestou????

V našem areálu prodáváme jezdecké a chovatelské potřeby pro koně a koňské nadšence, nabízíme ustájení koní, výcvik mladých koní i jezdců a další volnočasové aktivity.