Václav

Jméno koně: VÁCLAV, hnědák, valach, český sportovní pony
Datum narození: 20. 02. 2002
Datum úmrtí: 27. 07. 2022

Václav byl nedílnou součástí naší stáje, jedna etapa našeho života, maskot a malý kůň s neuvěřitelným charakterem. Koně k nám do stáje přichází a odchází, některý je déle, některý na chvíli. Přirostou k srdci víc, nebo míň. Václav zde bude napořád, aspoň jako milá vzpomínka.

Václav byl koupen pro mladšího syna Dalibora. Ovšem první, kdo na něm jezdil dostihy a sbíral první zkušenosti v závodech, byl straší syn Martin. Dalibor ho vystřídal až později. Právě Václav je náš nejúspěšnější závodní kůň. Pokud závodil mezi malými poníky, vždy vyhrál. Když byl dostih poníků vypsán pro všechny výšky, umístil se nejhůře na třetím místě. V pozdějším věku pak byl využitý pro další děti, které navštěvovaly naši stáj. I teď, když už mu je 19 let, miluje ježdění s dětmi. Občas odejde z ohrady a jde s námi na jízdárnu. Jelikož ho posledních pár roků trápí dušnost, pod sedlo chodí již minimálně.

V našem areálu prodáváme jezdecké a chovatelské potřeby pro koně a koňské nadšence, nabízíme ustájení koní, výcvik mladých koní i jezdců a další volnočasové aktivity.