Jezdecké stáje Piruch.cz

Jezdecká stáj

Závodní stáj Piruch.cz

Závodní stáj

Volnočasové aktivity Piruch.cz

Jezdecké a volnočasové aktivity

Vše začalo po několikaletém pobytu v Anglii a několika měsíčním v Itálii. Byli jsme mladí, plní elánu, naivní a měli spoustu představ, co všechno a jak chceme dělat. Naše samostatné podnikání začalo na Králově u Uherského Brodu.

Skvělé podmínky, zázemí, stáje, místo pro život jsme našli ale až později v Horním Němčí.

Areál postavilo zemědělské družstvo Dolní Němčí, měli tehdy skvělého koně Hároše. A rozhodli se postavit nové stáje. Tak, jako více subjektů v tehdejší době, se vydali do zahraničí načerpat inspiraci, získat nové poznatky. Dolněmčanům se podařilo nabyté znalosti úžasně realizovat v praxi ( na rozdíl od mnoha jiných ). Vybudovali:

               – Prostorné světlé stáje se skvělou cirkulací vzduch.  V zimě nezamrzají a koně jsou schopni si prostor pěkně zadýchat.  V létě zajišťují příjemný chládek, kde se nezdržuje dotěrný hmyz.

               – Velmi dobře rozdělili stáje určené k různým účelům, rozumně spojili skladové a ustájovací prostory, postavili pohybovací zařízení, nezapomněli na výběhy pro hřebce a pro ostatní koně.  Vytvořili i skvělé zázemí pro personál.

               – V plánu byla i krytá hala, přišla však revoluce, na její realizaci už nedošlo.

 

 

Krytou jízdárnu jsme v minulých letech vybudovali sami. Dále se nám podařilo:

        –  Zmodernizovat kolotoč pro koně

       –  Opravit klubovnu, přidat malou kuchyňku, zrenovovat místnost na převlékání

        – Zrekonstruovat příjezdové cesty,

  • Stále je co opravovat, budovat, zlepšovat.
  • Odměnou je spokojenost koní a potěšení všech majitelů a lidí, kteří k nám jezdí, nebo nám pomáhají s koňmi.
  • Krásné prostředí, skvělé terény, podmanivá příroda, to je výjimečná a neocenitelná deviza tohoto místa. To je balzám pro duši naši i tu koňskou.

V našem areálu prodáváme jezdecké a chovatelské potřeby pro koně a koňské nadšence, nabízíme ustájení koní, výcvik mladých koní i jezdců a další volnočasové aktivity.