O nás

Lenka Piruchová a Jozef Piruch

Manželé, ale i přátelé. Spoluzakladatelé, spolupracovníci, spolujezdci. Také rodiče a kamarádi. A věční studenti, kteří se učí jak žít v souznění, podpoře, lásce, pochopení a porozumění, toleranci a respektu k sobě i k druhým.

Lenka Piruchová, t. č. obchodnice a lektorka

Ve 14 letech jsem si přečetla Dívku v sedle a bylo vymalováno. První přihlášku ke koním mi taťka roztrhal, mamka mě podržela. Všechno dál se pak řídilo jen koňmi. Střední škola a vysoká škola zemědělská v Brně,  hned po revoluci dvouletý pobyt v Anglii u koní, z toho rok v Newmarketu. Starší syn Martin své první měsíce prožil na hřebčíně v Napajedlích. Mladší syn Dalibor už byl při zakládání naši vlastní dostihové stáje, tenkrát na Králově u Uherského Brodu. Skvělé místo pro nás i pro koně jsme o pár let později našli v Horním Němčí, v dalších letech se stali i vlastníky areálu. Otevřela jsem obchod s jezdeckými potřebami, v okolí něco podobného scházelo. „ Pokud u mě lidi nebudou kupovat, využiji zboží pro naše vlastní koně.“ Je to už 20 let a museli bychom mít opravdu velkou stáj s mnoha koňmi, abychom vše byli schopni použít. 🙂  Radost a smysl nacházím při práci s dětmi i s dospěláky, se všemi, kteří milují koně, mají zájem se naučit o ně starat, jezdit na nich, porozumět jim. Nikdy jsem neplánovala, netušila, že budu mít obchod, učit lidi, přicházelo to ke mně a v danou dobu jsem se nemohla rozhodnout jinak. A jsem za to vděčná.

Jozef Piruch, t. č. trenér koní, jezdců a někdy i sebe samého 🙂

Můj život jsou koně. Ke koním jsem začal chodit dřív, než jsem se narodil, otec i děda u nich pracovali. Jako dorostenec jsem se zúčastnil několika parkurových závodů, k dostihům jsem se dostal na učilišti Jezdectví a dostihového sportu v Šali. Neexistovala jiná alternativa. Své první zkušenosti v dostizích jsem sbíral pod taktovkou a vedením skvělého trenéra, tvrdého chlapa pana Řezáče, největší jezdecké příležitosti pak dostal od pana Hanáčka a získal titul žokeje na rovinách. Po revoluci se otevřeli hranice, chtěl jsem vidět, poznávat, učit se. A kde jinde, než v Anglii, kolébce dostihového sportu. Odjel jsem tam s malým příručním kufříkem, zůstal 2 nezapomenutelné a úžasné roky. Po návratu jsme založili rodinu, chvíli jsem pracoval v Napajedlích s Radkem Vrajem, ale toužil jsem zúročit zkušenosti, které jsem nasbíral v cizině. S manželkou a dětmi jsme našli stáje, osamostatnili se. Areál, vystavěný pro koně v Horním Němčí, nabízí vše, co my i koně potřebujeme – výborné stáje, prostorné boxy, skvělé zázemí, v okolí spoustu možností pro trénink. Byli jsme mladí, krásní, naivní, plni elánů a představ. A nastoupili na tvrdou a hrbolatou cestu. Stojí to za to. Spolupracoval jsem a spolupracuji s bezvadnými majiteli, měl možnost se starat o koňské šampiony, jako byli Diftera, Nalia, Argentina Arrc, Taggerton, Kingś Look, Reviton, 1 rok i My Old Husbend. Nepochybujeme, že budou následovat další.

NAŠE HODNOTY

Prostředí

Osobní přístup

Pochopení a porozumění

NAŠE VIZE

– Radost v každodenním životě

– Spolupráce na jakékoli úrovni

– Nadšení třeba jen z maličkostí

Uvědomění si jedinečnosti každého z nás

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

E-shop a kamenná prodejna

Trénink a ustájení koní

Volnočasové aktivity

V našem areálu prodáváme jezdecké a chovatelské potřeby pro koně a koňské nadšence, nabízíme ustájení koní, výcvik mladých koní i jezdců a další volnočasové aktivity.